![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188301
*
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 18:31:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 17:10:37
1
250 kr
9/9 23:19:18
2
200 kr
9/9 23:19:18
1
250 kr (Budbetjänt)
13/9 14:04:31
3
300 kr
13/9 14:05:53
1
400 kr
13/9 18:22:43
4
400 kr
13/9 18:22:43
1
400 kr (Budbetjänt)
13/9 18:22:53
4
450 kr
13/9 18:23:48
4
500 kr
13/9 18:24:21
5
Vinnande bud
13/9 18:26:45
4
700 kr
13/9 18:26:45
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 17:10:37 | 1 | 250 kr |
9/9 23:19:18 | 2 | 200 kr |
9/9 23:19:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/9 14:04:31 | 3 | 300 kr |
13/9 14:05:53 | 1 | 400 kr |
13/9 18:22:43 | 4 | 400 kr |
13/9 18:22:43 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/9 18:22:53 | 4 | 450 kr |
13/9 18:23:48 | 4 | 500 kr |
13/9 18:24:21 | 5 | Vinnande bud |
13/9 18:26:45 | 4 | 700 kr |
13/9 18:26:45 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19